- TakaisinLaskos- ja Rullaverhot
- TakaisinKlassikkoverhot
- TakaisinIKEA Päälliset
- TakaisinPäiväpeitot ja Huovat
- TakaisinTyynyt
- TakaisinKodintekstiilit
- TakaisinSäkkituolit ja Rahit
- TakaisinMittatilauskankaat
- Juliste kehyksillä
Laskosverho Siena alumiinitangolla, asennys ikkunaan, seinään tai kattoon. Voile on läpikuultava.
Laskotettuna verho on 20-25cm pitkä.
Mikäli laskosverho on leveämpi kuin 150cm, tulee käyttää 3 kangaskaistaaa, joista yksi on 150cm keskellä. Yhteenompelu on vain vähän näkyvissä.
Nauhaketju tulee oikealle.
Nauha / ketju on oletetusti 2/3 laskosverhon pituudesta.
Kangas voidaan irroittaa alumiinitangosta ja nauhaketjusta ja konepestä.
Mittatoleranssi +/- 2cm pituudesta.
Leveys, jotka ovat enemmän kuin 200 cm (max. 238 cm), tulee sinun tilata ketjukasetti. Tilaa leveytenä 200cm ketjukasetilla ja kirjoita viesti 3 vaiheen alapuolelle, minkä leveyden haluat. Silloin valmistamme haluamasi leveyden ilman lisähintaa.
Laskosverhot, joiden leveys on pienempi kuin 50cm, maksaa saman verran kuin 50cm. Tilaa leveys 50cm ja kirjoita viesti 3 vaiheen alapuolelle, minkä leveyden haluat tilata.
Ikkunakarmiin asentamisen mittaus: Mittaa täysi pituus ja lisää mieluiten 1-2cm lisää, jotta laskosverho voi levätä ikkunapenkillä
Mittaa koko pituus ikkunan ylä- ja alapuolelta, jotkut ikkunat eivät ole samanmittaisia ylhäältä ja alhaalta. Ota pienin mitta ja vähennä 0,5 - 1cm asentamistilaa.
Asennuskoko ja pituusmitta yläpuolisessa kuvassa on satunnainen, mikä tarkoittaa, että kuviollinen tekstiili ei näytä aina samalta, eikä kuviot ole aina samassa kohdassa kuin kuvassa.